Artikel nr:
70726
YourLEDSensor
YourLED Sensor 12V max. 60W Hvid
12V max. 60W Hvid
12V max. 60W Hvid
142,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Styrer ensfarvede YourLED-strips
- Maks. 60 W kapacitiv belastning (elektroniske forkoblingsenheder)
- Nemt kliksystem sikrer ubesværet montage
YourLED Sensor 12V max. 60W Hvid
Mit dem YourLED IR-Sensor lässt sich eine YourLED-Installation berührungsfrei per Bewegungsmelder schalten. Dazu wird er zwischen Power Supply und LED-Strip montiert. Sowohl den Erfassungsbereich als auch die Dauer des Schaltzyklus zwischen 5 und 60 Sekunden kann individuell festlegt werden. Das Licht geht automatisch an, sobald sich dem Sensor genähert wird.
- Styrer ensfarvede YourLED-strips
- Maks. 60 W kapacitiv belastning (elektroniske forkoblingsenheder)
- Nemt kliksystem sikrer ubesværet montage
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 18 x B: 50 x T: 36 mm |
| Gewicht_netto | 53 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Universal |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stikforbinder | Med stikforbinder |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 60 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | Tilbehør uden pærer |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 12 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |












