Artikel nr:
70201
YourLEDPower Supply
YourLED Power Supply IP65 230/12V 60VA Grå/Sort
IP65 230/12V 60VA Grå/Sort
IP65 230/12V 60VA Grå/Sort
631,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- IP-beskyttelse: IP65 – strålevandsbeskyttet
- Ausschließlich für den Einsatz im Innenbereich geeignet
- Für die Verlegung im Feuchtraum werden die Artikel 232 und 70247 empfohlen (exklusive)
YourLED Power Supply IP65 230/12V 60VA Grå/Sort
YourLED Power Supply für umfangreiche Systeme bis 60W auch zur Verlegung im Badezimmer und Feuchtraum. Steckverbindungen für den direkten Anschluss von YourLED LED-Strips oder vielfältigem Zubehör sind vorbereitet.
- IP-beskyttelse: IP65 – strålevandsbeskyttet
- Ausschließlich für den Einsatz im Innenbereich geeignet
- Für die Verlegung im Feuchtraum werden die Artikel 232 und 70247 empfohlen (exklusive)
- Energieffektiv elektronisk forkoblingsenhed med lang levetid
- Inkl. 4-pin-stik gør det nemt at forbinde flere strips med hinanden (YourLED)
- Nemt kliksystem sikrer ubesværet montage
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 40 x B: 60 x T: 225 mm |
| Gewicht_netto | 599 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Sort, Grå |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Universal |
| Features | |
|---|---|
| Integreret temperaturvagt + elektronisk sikring | Integreret temperaturovervågning + Elektronisk sikring |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 60 W |
| IP-beskyttelse | IP65 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230/12 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Integreret kortslutningsbeskyttelse | Integreret beskyttelse mod kortslutning |
| Integreret overbelastningsbeskyttelse | Integreret overbelastningsbeskyttelse |
| Transformereffekt | 60 VA |
| Transformer højde | 40 mm |
| Transformer bredde | 60 mm |
| Transformer dybde | 225 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















