80,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- Effektiv LED-teknik
Vintage Edition LED-kolbe
Die Vintage Kolbenlampe mit einer Leistung von4,8W gibt ihr Licht in alle Richtungen ab. Kolbenlampen sorgen für das perfekte Vintage-Gefühl und sind echte Hingucker in Retro-Pendeln. Sie hat eine gemütliche goldene Lichtfarbe und passt in jede handelsübliche E27-Fassung.
- Af glasmateriale i høj kvalitet
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- Effektiv LED-teknik

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 140 mm |
| Diameter | 64 mm |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Specialpærer |
| Farve | Guld |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 75 % |
| Levetid | 15000 h |
| Nominel levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 1800 K |
| Farvetemperatur område | 1.800 K |
| Nominel lysstrøm | 250 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | SDCM 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Nominel/nyttelysstrøm | 250 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Svarer til glødelampe | 25 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,8 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















