VariFitLED-indbygningspanelDim to Warm
Areo
IP44 rund 230mm 16W 1500lm 3 Step Dim to warm Sort dæmpbar
IP44 rund 230mm 16W 1500lm 3 Step Dim to warm Sort dæmpbar
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- VarFit – fleksibel montage med trinløst justerbare klemfjedre
- Varm dæmperfunktion
- Af plejevenligt kunststof
VariFit LED-indbygningspanel Dim to Warm Areo IP44 rund 230mm 16W 1500lm 3 Step Dim to warm Sort dæmpbar
- VarFit – fleksibel montage med trinløst justerbare klemfjedre
- Varm dæmperfunktion
- Af plejevenligt kunststof
- Für den 230V-Direktanschluss
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 230 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 12 mm |
| Indbygningsdiameter | 50 mm |
| Gewicht_netto | 475 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Sort |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2000 K |
| Nominel lysstrøm | 1500 lm |
| Farveskift | 3 Step Dim to warm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farbtemperatur_bis | 4000 K |
| Farvetemperatur område | Guld lys til Neutral hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 2000 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med integreret kontakt 3 step-dæmpbar |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 16 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 125,7 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP44-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 18 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 18 VA |
| Skineffekt | 36 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |







































