URailSkinnespotSmart Home Zigbee 3.0
Hildor RGBW
500lm 7,5W RGBW+ dæmpbar 230V Mat sort
500lm 7,5W RGBW+ dæmpbar 230V Mat sort
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemets lys
- Farvet lys og trinløst variable hvide toner takket være RGBW og Tunable White-funktionen
- Kan problemfrit integreres i Zigbee smart home-systemer
URail Skinnespot Smart Home Zigbee 3.0 Hildor RGBW 500lm 7,5W RGBW+ dæmpbar 230V Mat sort
- URail-systemets lys
- Farvet lys og trinløst variable hvide toner takket være RGBW og Tunable White-funktionen
- Kan problemfrit integreres i Zigbee smart home-systemer
- Smart styring via app omkostningsfri, stemme eller fjernbetjening
- Memory-funktionen gemmer de senest anvendte trin frem til næste anvendelse
- Perfekt kombination med lamper fra Hildor-serien
- Farve: Matsort
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 180 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 238 x T: 62 mm |
| Gewicht_netto | 688 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat sort |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| URail Inline Adapter | Nej |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 500 lm |
| Farveskift | Farvet lys med Tunable White-funktion (RGBW), Tunable White |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farbtemperatur_bis | 6500 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid til Dagslys hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 860 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med Smart Home |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 7,5 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 63 W |
| Radiosystem | Zigbee |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 8,5 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 11 VA |
| Transformer højde | 23 mm |
| Transformer bredde | 80 mm |
| Transformer dybde | 38 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
| Smart Home | |
|---|---|
| SH_Protokolltyp | Zigbee 3.0 |
| Zigbee-certificering | Zigbee_certified |
| Radiofrekvens | 2,4 GHz |
| Radiorækkevidde (Frit felt) | 30 m |
| Kompatible smart home-systemer | Amazon Echo Smart Speaker med Zigbee 3.0-grænseflade |Paulmann smik Gateway|Philips Hue Bridge 2 og Pro (undtagen Hue Entertainment) |

































