URailSkinnespot
Pane Enkelt spot
400lm 7,4W 2700K dæmpbar 230V Hvid/Krom mat
400lm 7,4W 2700K dæmpbar 230V Hvid/Krom mat
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemlampe
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
URail Skinnespot Pane Enkelt spot 400lm 7,4W 2700K dæmpbar 230V Hvid/Krom mat
- URail-systemlampe
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Kun egnet til URail-skinner
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 86 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 197 mm |
| Gewicht_netto | 319 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Hvid, Krom mat |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Væg- og loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 400 lm |
| Strålevinkel | 45 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 635 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 7,4 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 49,5 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 7,4 W |
| Spænding | 230 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




































