Artikel nr:
94633
ULineBælte
Bol Startsæt
5m 12W Sort
5m 12W Sort
1.861,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Værdisæt med attraktiv prisfordel
- ULine rem-system startsæt
- ULine rem-system light inkl. installationsvejledning
ULine Bælte Bol Startsæt 5m 12W Sort
Bol-startersættet er den perfekte indgang til ULine-systemet. Det fås til en nedsat pris og omfatter pendellampen Bol, et 5 meter langt sort bælte, klemmer, det lige beslag, endedæksler, afdækningskapper, tilslutning, en transformer-afdækning og en transformer. Alle komponenter er optimalt afstemt efter hinanden og muliggør en ukompliceret installation. Yderligere lys og beslag kan tilføjes individuelt for at tilpasse lysdesignet optimalt til egne behov og rumdesign. ULine-båndsystemet er en innovativ løsning til unikke lysoplevelser i alle rumdimensioner og muliggør en målrettet lysiscenesættelse på vægge, lofter og gulve.
- Værdisæt med attraktiv prisfordel
- ULine rem-system startsæt
- ULine rem-system light inkl. installationsvejledning
- Usynlig 48V-strømforsyning giver et rent look uden synlige ledninger
- Inkl. 1x pendellys Bol, 5 m bælte i sort, 4x klemme, 2x lige beslag, 2x endedæksel, 2x afdækningskappe, tilslutning, transformerfdækning og 60 W transformer
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 250 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 40 mm |
| Længde | 5 m |
| Gewicht_netto | 2465 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Sort |
| Materiale | Plast, Aluminium |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 335 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI90.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 1245 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 12 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 85 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| Maks. effekt | max. 60 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Antal LED'er pr. meter | 6 |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 14 W |
| Spænding | 230/48 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 60 VA |
| Transformer højde | 29 mm |
| Transformer bredde | 43 mm |
| Transformer dybde | 137 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |















