Udendørs LED-vægarmaturSmart Home Zigbee 3.0
Skyla Twilight-styret bevægelsessensor (IR) insektvenligt
IP44 226x164mm Tunable Warm 10W 840lm 230V Koksgrå Aluminium
IP44 226x164mm Tunable Warm 10W 840lm 230V Koksgrå Aluminium
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- QuickPlug: muliggør tidsbesparende installation takket være større monteringsplads og enkelt plug-in-system
- Kan styres via omkostningsfri app, stemme eller fjernbetjening
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys op til 3000K - varmhvid
Udendørs LED-vægarmatur Smart Home Zigbee 3.0 Skyla Twilight-styret bevægelsessensor (IR) insektvenligt IP44 226x164mm Tunable Warm 10W 840lm 230V Koksgrå Aluminium
- QuickPlug: muliggør tidsbesparende installation takket være større monteringsplads og enkelt plug-in-system
- Kan styres via omkostningsfri app, stemme eller fjernbetjening
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys op til 3000K - varmhvid
- beskyttelse af insekter gennem bevidst valg af farvetemperatur
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Velegnet til udendørsbrug
- Skaber attraktive lysaccenter på ydervægge
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 131 x B: 226 x T: 164 mm |
| Gewicht_netto | 494 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Quick Plug | QuickPlug |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 840 lm |
| Farveskift | Tunable Warm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI90.eps Ra |
| Farbtemperatur_bis | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Guld lys til Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 1050 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med Smart Home |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 10 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 100 W |
| Radiosystem | Zigbee |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 12 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 13,8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
| Smart Home | |
|---|---|
| SH_Protokolltyp | Zigbee 3.0 |
| Radiofrekvens | 2,4 GHz |
| Radiorækkevidde (Frit felt) | 10 m |
| Kompatible smart home-systemer | Amazon Echo Smart Speaker med Zigbee 3.0-grænseflade |Philips Hue Bridge 2 og Pro (undtagen Hue Entertainment) |

































