Artikel nr:
93809
Udendørs LED-vægarmatur
Slot
IP44 rund 93x163mm 2700K 2,4W 120lm 230V Mat hvid Aluminium
IP44 rund 93x163mm 2700K 2,4W 120lm 230V Mat hvid Aluminium
615,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Set aus 1 Leuchte inklusive LED, 1x2,4 W
- Materiale: Alu
- Farve: Mathvid
Udendørs LED-vægarmatur Slot IP44 rund 93x163mm 2700K 2,4W 120lm 230V Mat hvid Aluminium
Licht muss nicht immer von oben kommen: Die Special Line Slot LED ist speziell konzipiert für den Wandeinbau, setzt attraktive Lichteffekte und erhöht die Sicherheit durch Beleuchtung z.B. in Fluren oder auf Treppen. Zudem ist sie spritzwassergeschützt (IP44).
- Set aus 1 Leuchte inklusive LED, 1x2,4 W
- Materiale: Alu
- Farve: Mathvid
- Energibesparende LED-teknik (reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper)
- Beskyttelsesklasse: IP44
- Arbejdsspænding: 230 V
- Beskyttelsesklasse II
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 163 x B: 93 x T: 41 mm |
| Gewicht_netto | 579 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit alu |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 120 lm |
| Strålevinkel | 30 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,4 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Optagen effekt | 4,5 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 22 mm |
| Transformer bredde | 43 mm |
| Transformer dybde | 126 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| 850°C test | 850°C test |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















