Artikel nr:
94834
Udendørs LED-vægarmatur
Sienna Twilight-styret bevægelsessensor (HF) havvandsresistent
IP44 212mm 3000K 9W / 3W 500lm / 0lm 230V Koksgrå Aluminium
IP44 212mm 3000K 9W / 3W 500lm / 0lm 230V Koksgrå Aluminium
1.529,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für den 230V-Direktanschluss
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
Udendørs LED-vægarmatur Sienna Twilight-styret bevægelsessensor (HF) havvandsresistent IP44 212mm 3000K 9W / 3W 500lm / 0lm 230V Koksgrå Aluminium
Væglampen Sienna overbeviser med moderne design og sætter attraktive lysaccenter udendørs. Som orienteringslys anvendes lampen til optimal oplysning af husvægge eller indgangspartier. En integreret bevægelsessensor sørger for, at væglampen kun tændes ved behov. Med den korrosionsbestandige overflade er den særdeles stabil og tåler også de større miljømæssige påvirkninger i kystområder. Med en beskyttelse på IP44 er lampen stænktæt.
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Für den 230V-Direktanschluss
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Dekorative lyseffekter sætter scenen på væggen
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 212 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 128 x T: 247 mm |
| Gewicht_netto | 967 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (HF) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 500 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI90.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysfarve | 3000 |
| Lysstrøm LED-Modul | 950 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 9 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 14,5 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 11,5 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























