Udendørs LED-vægarmatur
Platomo Twilight-styret bevægelsessensor (IR) havvandsresistent
IP44 rund 180mm 3000K 14,5W 1200lm 230V Hvid Plast
IP44 rund 180mm 3000K 14,5W 1200lm 230V Hvid Plast
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- Tænder automatisk grundet integreret bevægelsessensor
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
Udendørs LED-vægarmatur Platomo Twilight-styret bevægelsessensor (IR) havvandsresistent IP44 rund 180mm 3000K 14,5W 1200lm 230V Hvid Plast
- Tåler havvand og egner sig derfor til kystnær brug
- Tænder automatisk grundet integreret bevægelsessensor
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Dekorative lyseffekter sætter scenen på væggen
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 67 mm |
| Diameter | 180 mm |
| Gewicht_netto | 468 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 1200 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 2000 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 126 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 14,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 15 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























