Artikel nr:
94119
Udendørs LED-vægarmatur
Udendørs LED-vægarmatur IP44 140mm 3000K 8W 560lm 230V Grå Plast
IP44 140mm 3000K 8W 560lm 230V Grå Plast
IP44 140mm 3000K 8W 560lm 230V Grå Plast
174,00 kr.*
inkl. moms
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
Udendørs LED-vægarmatur IP44 140mm 3000K 8W 560lm 230V Grå Plast
Die robuste 230V-Außenwandleuchte aus Kunststoff mit einer Leistung von 8 Watt leuchtet Ihren Eingangsbereich gleichmäßig und sicher aus.
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 58 mm |
| Diameter | 140 mm |
| Gewicht_netto | 221 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Grå |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 560 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 800 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 60 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 8 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 8 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















