Udendørs LED-vægarmatur
Anela
Twilight-styret bevægelsessensor (IR) insektvenligt IP44 245x309mm 2200K 12W 700lm 230V Koksgrå Aluminium
Twilight-styret bevægelsessensor (IR) insektvenligt IP44 245x309mm 2200K 12W 700lm 230V Koksgrå Aluminium
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- QuickPlug: muliggør tidsbesparende installation takket være større monteringsplads og enkelt plug-in-system
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- Für den 230V-Direktanschluss
Udendørs LED-vægarmatur Anela Twilight-styret bevægelsessensor (IR) insektvenligt IP44 245x309mm 2200K 12W 700lm 230V Koksgrå Aluminium
- QuickPlug: muliggør tidsbesparende installation takket være større monteringsplads og enkelt plug-in-system
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- Für den 230V-Direktanschluss
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Dekorative lyseffekter sætter scenen på væggen
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 71 x B: 245 x T: 309 mm |
| Gewicht_netto | 978 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Quick Plug | QuickPlug |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 700 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 1250 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 12 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 110 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 15 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 15 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























