Udendørs LED-panel
Board Twilight-styret bevægelsessensor (IR)
IP44 kantet 250x600mm 3000K 10W 900lm 230V Koksgrå Aluminium
IP44 kantet 250x600mm 3000K 10W 900lm 230V Koksgrå Aluminium
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Tænder automatisk grundet integreret bevægelsessensor
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Til 230 V-direktetilslutning
Udendørs LED-panel Board Twilight-styret bevægelsessensor (IR) IP44 kantet 250x600mm 3000K 10W 900lm 230V Koksgrå Aluminium
- Tænder automatisk grundet integreret bevægelsessensor
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Til 230 V-direktetilslutning
- Inkl. 2 Zahlensätze und 1 Buchstabensatz in Schwarz, die individuell aufgeklebt werden können
- Beskyttelsesklasse: IP44 – velegnet til vådrum og udendørsområder
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 600 x B: 250 x T: 40 mm |
| Gewicht_netto | 2252 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 900 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1250 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 120 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 10 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 13 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 20 VA |
| Transformer højde | 18 mm |
| Transformer bredde | 39 mm |
| Transformer dybde | 122 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




































