56,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
Standard 230 V LED-stiftsokkel G9 Sæt med 1 styk 200lm 2W 2700K Klar
Der klare G9-Stiftsockel mit LED-Technik sorgt trotz seiner kompakten Bauform für angenehm warmweißes Licht. Er eignet sich besonders für den Einsatz in kleinen Leuchten und Spotköpfen.
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 48 mm |
| Diameter | 14 mm |
| Gewicht_netto | 4 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Stiftsokkel |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug | 2 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 86 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 200 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 21 W |
| Sokkel/fatning | G9 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 2 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |












