130,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk
Standard 230 V LED-stiftsokkel G9 300lm 3W 2700K dæmpbar Klar
Klein, kompakt und leistungsstark. Stiftsockel für den Einsatz in kleinsten Leuchten oder Spotköpfen.
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 55 mm |
| Diameter | 19 mm |
| Gewicht_netto | 16 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Stiftsokkel |
| Farve | Klar |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 90 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 300 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 29 W |
| Sokkel/fatning | G9 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 3 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |












