Artikel nr:
94505
SolarUdendørs LED-vægarmatur
Cyrus Inkl. Bevægelsessensor og Orienteringslys
IP44 3000K 350lm Koksgrå
IP44 3000K 350lm Koksgrå
534,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- bevægelsessensor
- Skumringskontakt tændes først ved en bestemt skumringsgrad
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
Solar Udendørs LED-vægarmatur Cyrus Inkl. Bevægelsessensor og Orienteringslys IP44 3000K 350lm Koksgrå
Die Solar-Wandleuchte Cyrus in Anthrazit und 350 lm bringt Licht an die Außenwände und leuchtet den Bereich vor der Haustür aus. Dank praktischer Solartechnik, ist ein Stromanschluss für die Montage nicht notwendig. Tagsüber wird der Akku durch das Sonnenlicht aufgeladen und in der Dämmerung leuchtet ein kleines Orientierungslicht, das von einem Funktionslicht abgelöst wird, sobald sich jemand nähert. Die Leuchte ist durch ihren IP44-Schutz speziell gegen das Eindringen von Feuchtigkeit und Staub geschützt.
- bevægelsessensor
- Skumringskontakt tændes først ved en bestemt skumringsgrad
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Med integreret LED-lyskilde
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 100 x B: 200 x T: 130 mm |
| Gewicht_netto | 390 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Features | |
|---|---|
| Sensorer | Twilight-styret bevægelsessensor (IR) |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 350 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 600 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 58 W |
| maks. brændetid | 6 h |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 3,7 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















