Artikel nr:
94666
SolarLED-vejarmatur
Mimmo
IP44 6500K 18lm Sort
IP44 6500K 18lm Sort
122,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Soldrevet lampe uden strømkabel
- Farvetemperatur: 6500 K - dagslyshvid
- IP44 - tåler vandstænk og regn, dermed også egnet til udendørsbrug
Solar LED-vejarmatur Mimmo IP44 6500K 18lm Sort
Die tageslichtweiße Solar Wegeleuchte Mimmo mit ${Nennlichtstrom_Naming beleuchtet die Wege ganz ohne Stromanschluss. Sie trägt zur Sicherheit in der Dunkelheit bei und lässt sich dank der praktischen Solartechnik frei platzieren. Durch die Sonneneinstrahlung lädt sich der Akku tagsüber auf und gibt dann die gespeicherte Energie durch Leuchten wieder ab.
- Soldrevet lampe uden strømkabel
- Farvetemperatur: 6500 K - dagslyshvid
- IP44 - tåler vandstænk og regn, dermed også egnet til udendørsbrug
- Lyser i op til 6 timer
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 63 x B: 90 x T: 50 mm |
| Gewicht_netto | 79 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Sort |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 10000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 6500 K |
| Farvetemperatur område | Dagslys hvid |
| Nominel lysstrøm | 18 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 20 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 1 W |
| maks. brændetid | 6 h |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 1,2 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Optagen effekt | 1,2 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 1,2 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























