Artikel nr:
952730
Shine 59x180mm 2700K 5W 225lm 230V Krom mat
59x180mm 2700K 5W 225lm 230V Krom mat
59x180mm 2700K 5W 225lm 230V Krom mat
405,00 kr.*
364,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Overflade/farve: Krom mat
- URail-systemlampe
- Inklusive Leuchtmittel (fest verbaut in Leuchte)
Shine 59x180mm 2700K 5W 225lm 230V Krom mat
Die URail Schienenleuchte -Shine- ist mit LED Technik bestückt und kompatibel mit den meisten URail Artikeln. Zusammen mit den entsprechenden URail Komponenten erstellen Sie so Ihr ganz individuelles Lichtsystem bis zu einer Gesamtleistung von max.1000W.
- Overflade/farve: Krom mat
- URail-systemlampe
- Inklusive Leuchtmittel (fest verbaut in Leuchte)
- Lysspredningen er let af justere, hvilket muliggør en god rumbelysning og brug af belysningsaccenter
- LED-teknik reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 180 x B: 59 x T: 90 mm |
| Gewicht_netto | 305 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | cylindrisk |
| Farve | Krom mat |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 225 lm |
| Strålevinkel | 75 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 5 W |
| Justerbarhed | drejelig og vipbar |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 10 VA |
| Virkningsgrad (100 % load) | 0,5 |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























