Artikel nr:
955010
Safira 80mm 2700K 5,2W 350lm 230V Krom/Klar/Satin
80mm 2700K 5,2W 350lm 230V Krom/Klar/Satin
80mm 2700K 5,2W 350lm 230V Krom/Klar/Satin
486,00 kr.*
437,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- URail-systemlampe
- Passer til alle skinnefarver
- Trinløst dæmpbar
Safira 80mm 2700K 5,2W 350lm 230V Krom/Klar/Satin
Der rundum strahlende URail Deckenspot Safira aus Acryl mit dezenter, satinierter Innenfräsung sorgt für gleichmäßiges Raumlicht. Von der Farbgestaltung her passt der Spot sowohl zu weißen als auch zu chrom matten Schienen.
- URail-systemlampe
- Passer til alle skinnefarver
- Trinløst dæmpbar
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 136 x B: 80 mm |
| Diameter | 80 mm |
| Gewicht_netto | 511 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Krom, Satin, Klar |
| Materiale | Metal, Acryl |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 350 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 400 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 35 W |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5,2 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 5,2 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 5,3 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























