Artikel nr:
94393
Pullertarmatur
Classic curved
IP44 280mm max. 12W 230V Klar/Sort E27 Plast
IP44 280mm max. 12W 230V Klar/Sort E27 Plast
308,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Til 230 V-direktetilslutning
- Til lyskilder med E27-sokkel op til maks. 60 watt
Pullertarmatur Classic curved IP44 280mm max. 12W 230V Klar/Sort E27 Plast
Afhængigt af den anvendte lyskilde kan lampen med lysdæmper dæmpes.
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Til 230 V-direktetilslutning
- Til lyskilder med E27-sokkel op til maks. 60 watt
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 280 x B: 164 x T: 168 mm |
| Gewicht_netto | 365 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Sort, Klar |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Maks. effekt | max. 12 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | Armatur uden lyskilde |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





























