PremiumLED-indbygningsarmatur
Basissæt svingbar
rund 84mm 50° Coin 3x6,8W 3x463lm 230V dæmpbar 2700K Hvid/Krom
rund 84mm 50° Coin 3x6,8W 3x463lm 230V dæmpbar 2700K Hvid/Krom
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Sæt med 3 lamper inkl. LED-modul
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
Premium LED-indbygningsarmatur Coin Basissæt svingbar rund 84mm 50° Coin 3x6,8W 3x463lm 230V dæmpbar 2700K Hvid/Krom
- Sæt med 3 lamper inkl. LED-modul
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- Retningsbestemt lys iscenesætter billeder og genstande gennem retningsbestemt belysning
- Til 230 V-direktetilslutning
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- dæmpbar
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 84 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 45 mm |
| Hulrumsdybde | 30 mm |
| Gewicht_netto | 725 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Hvid, Krom |
| Materiale | Alu zink |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | G |
| Energiforbrug | 7 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 463 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 38 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 6,8 W |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Drejeområde | 50 ° |
| Svarer til glødelampe | 40 W |
| Sokkel/fatning | Coin |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM_Zeichen.eps |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |






























