Plug & ShineLED-haveprojektør
Varmhvid Basissæt
IP65 3000K 3x2W 21VA Sort
IP65 3000K 3x2W 21VA Sort
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- IP65 strålevandsbeskyttet og dermed velegnet til vådrum og udendørsområder
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Kan kombineres med alle lamper og tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
Plug & Shine LED-haveprojektør Varmhvid Basissæt IP65 3000K 3x2W 21VA Sort
- IP65 strålevandsbeskyttet og dermed velegnet til vådrum og udendørsområder
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Kan kombineres med alle lamper og tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
- Med integreret LED-lyskilde
- Lavenergipærer reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 260 mm |
| Diameter | 42 mm |
| Længde | 5 m |
| Stik dybde | 48 mm |
| Gewicht_netto | 1337 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Sort |
| Materiale | Metal |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stiktransformer | Med stiktransformer |
| Netstik | Konturstik (type C-CEE 7/17) |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | C |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 150 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 360 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 25 W |
| IP-beskyttelse | IP65 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 2 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|4 Udstyret kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 10,5 W |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Spænding | 230/24 V |
| SLR_Spannungsart | AC / DC |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 21 VA |
| Transformer højde | 103 mm |
| Transformer bredde | 50 mm |
| Transformer dybde | 30 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




































