Artikel nr:
93997
Plug & ShineLED-haveprojektør
Plantini Enkelt spot
IP65 3000K 2W Koksgrå
IP65 3000K 2W Koksgrå
288,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- 24 V-plantelampe med jordspyd
- Retningsbestemt lys
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
Plug & Shine LED-haveprojektør Plantini Enkelt spot IP65 3000K 2W Koksgrå
Plug & Shine-jordspyddet Plantini med en strålevinkel på 40 grader og et varmhvidt lys, er velegnet til at oplyse små buske og blomster. Den kan justeres efter behov. Med transformere, samlestykker og andre lamper fra Plug & Shine-serien kan du sammensætte din individuelle lysinstallation til udearealet.
- 24 V-plantelampe med jordspyd
- Retningsbestemt lys
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Kan kombineres med alle tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
- Glem ikke: Medbestil den passende transformer med det samme!
- Glem ikke: Medbestil det passende kabel med det samme!
- Kan tændes og slukkes med Plug & Shine-controller (se tilbehør) og dæmpes med fjernbetjening
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 21 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 223 x T: 77 mm |
| Gewicht_netto | 182 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | cylindrisk |
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Anvendelse | Til usynlig belysning af græs, små planter eller i potter |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 90 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 45 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 180 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 10 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP65.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse III |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Spænding | 24 V |
| SLR_Spannungsart | DC |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




































