Plug & ShineLED-haveprojektør
Sting Basissæt
IP67 3000K 3x6,4W 75VA Koksgrå
IP67 3000K 3x6,4W 75VA Koksgrå
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Plug & Shine-basissæt med 3 lamper, forbindelseskabel og transformer
- Kan kombineres med alle lamper og tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
Plug & Shine LED-haveprojektør Sting Basissæt IP67 3000K 3x6,4W 75VA Koksgrå
- Plug & Shine-basissæt med 3 lamper, forbindelseskabel og transformer
- Kan kombineres med alle lamper og tilbehørsdele fra Plug & Shine-serien
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Kan tændes og slukkes med Plug & Shine-controller (se tilbehør) og dæmpes med fjernbetjening
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 290 mm |
| Diameter | 52 mm |
| Længde | 5 m |
| Gewicht_netto | 2620 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Anvendelse | Til belysning af planter og genstande |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Netstik | Konturstik (type C-CEE 7/17) |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 270 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 655 lm |
| Strålevinkel | 100 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| IP-beskyttelse | IP67 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6,4 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|4 Udstyret kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 18 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230/24 V |
| SLR_Spannungsart | AC / DC |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 75 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




































