Artikel nr:
79762
NeordicVægarmatur
Aik
E27 230V max. 20W dæmpbar Sort
E27 230V max. 20W dæmpbar Sort
619,00 kr.*
293,49 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Til lyskilder med E27-sokkel op til maks. 20 watt
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
- Lyskilde-tip: Topforspejlede pærer er dekorative og sikrer et blændfrit lys
Neordic Vægarmatur Aik E27 230V max. 20W dæmpbar Sort
Afhængigt af den anvendte lyskilde kan lampen med lysdæmper dæmpes.
- Til lyskilder med E27-sokkel op til maks. 20 watt
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
- Lyskilde-tip: Topforspejlede pærer er dekorative og sikrer et blændfrit lys
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 45 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 120 x B: 45 x T: 150 mm |
| Gewicht_netto | 567 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Sort |
| Materiale | Metal |
| Stofkabel | Tekstilkabel |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Netstik | Eurofladstik (type C-CEE 7/16) |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | Armatur uden lyskilde |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Maks. effekt | max. 20 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
































