Artikel nr:
28680
227,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Klassisk smuk
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- dæmpbar
Modern Classic Edition Standard 230 V LED-globe Hovedspejl E27 G125 600lm 6,5W 2700K dæmpbar Topforspejlet sort krom
Die Kopfspiegel Globenlampe mit einer Leistung von 6,5 Watt und einem Durchmesser von 125, gibt ihr Licht in alle Richtungen ab. Die ideale Lampe für Pendel und andere Deckenleuchten. Sie hat eine angenehm warmweiße Lichtfarbe und passt in jede handelsübliche E27-Fassung.
- Klassisk smuk
- Varmt og hyggeligt lys, minder om en klassisk kultrådspære
- dæmpbar
- Effektiv LED-teknologi

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 174 mm |
| Diameter | 125 mm |
| Gewicht_netto | 107 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Globe |
| Farve | Topforspejlet sort krom |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug | 7 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 600 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 48 W |
| Sokkel/fatning | E27 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 6,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























