Artikel nr:
70472
LED-vægarmatur
Tucana
IP44 3000K 220lm 230V 4,5W Alu/Klar
IP44 3000K 220lm 230V 4,5W Alu/Klar
567,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- IP44 sprøjtevandsbeskyttet
- Med integreret LED-lyskilde
- Energibesparende LED-teknik (reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper)
LED-vægarmatur Tucana IP44 3000K 220lm 230V 4,5W Alu/Klar
Tucana ist eine Badleuchte aus rostfreien Materialien und durch Spritzwasserschutz für den Einsatz im Badezimmer oder Feuchtraum geeignet.
- IP44 sprøjtevandsbeskyttet
- Med integreret LED-lyskilde
- Energibesparende LED-teknik (reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper)
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 225 x B: 100 x T: 120 mm |
| Gewicht_netto | 719 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Alu, Klar |
| Materiale | Metal, Acryl |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 220 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,5 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 6,5 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 8,4 VA |
| Transformer højde | 22 mm |
| Transformer bredde | 41 mm |
| Transformer dybde | 50 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |















