LED-vægarmatur
Jarina USB C
3000K 400lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Mat hvid
3000K 400lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Mat hvid
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- 230V Wandlicht
- Velegnet som læselampe
- Inkluderer USB-C opladningsport til hurtig opladning (10 watt opladningseffekt)
LED-vægarmatur Jarina USB C 3000K 400lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Mat hvid
- 230V Wandlicht
- Velegnet som læselampe
- Inkluderer USB-C opladningsport til hurtig opladning (10 watt opladningseffekt)
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 200 x B: 350 x T: 170 mm |
| Gewicht_netto | 2300 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Metal |
| Stofkabel | Tekstilkabel |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Netstik | Eurofladstik (type C-CEE 7/16) |
| USB-port | USB-C |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Features | |
|---|---|
| Backlight | Backlight (kan skiftes separat) |
| Lyskilder kan skiftes separat | Ja, med kontakt |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 400 lm |
| Nominel lysstrøm_2 | 160 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 540 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 7,5 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 14 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























