LED-vægarmatur
Jarina
3000K 370lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Hvid
3000K 370lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Hvid
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- 230V Wandlicht
- Velegnet som læselampe
- Brugsklar USB-tilslutning
LED-vægarmatur Jarina 3000K 370lm / 160lm 230V 4,5W / 1,6W dæmpbar Hvid
- 230V Wandlicht
- Velegnet som læselampe
- Brugsklar USB-tilslutning
- Effektiv LED-teknologi
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 200 x B: 350 x T: 170 mm |
| Gewicht_netto | 2343 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Materiale | Metal |
| Stofkabel | Tekstilkabel |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Netstik | Eurofladstik (type C-CEE 7/16) |
| USB-port | USB_Port |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 370 lm |
| Nominel lysstrøm_2 | 160 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 540 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja |
| Dæmpningsstyring | med dæmper |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 7,5 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 14 VA |
| Transformer højde | 23 mm |
| Transformer bredde | 38 mm |
| Transformer dybde | 80 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























