Artikel nr:
66655
LED Spotlight
Pole
3000K 2x318lm 230V 2x4,2W Krom
3000K 2x318lm 230V 2x4,2W Krom
405,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Lysretningen kan nemt indstilles individuelt ved hjælp af de bevægelige spothoveder
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
LED Spotlight Pole 3000K 2x318lm 230V 2x4,2W Krom
Die Spotlights der Serie Pole eröffnen vielfältige Einsatzmöglichkeiten und fügen sich mit ihrem geradlinigen Design nahtlos in jede Wohnsituation ein. Ihre Oberfläche aus poliertem Chrom wirkt besonders edel. Die fest verbauten LED-Leuchtmittel punkten mit ihrer Energieeffizienz und einer langen Lebensdauer.
- Lysretningen kan nemt indstilles individuelt ved hjælp af de bevægelige spothoveder
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 171 x B: 310 x T: 75 mm |
| Gewicht_netto | 495 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Krom |
| Materiale | Metal, Acryl |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 318 lm |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 499 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,2 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 41,7 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 2x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 10 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 23 mm |
| Transformer bredde | 18 mm |
| Transformer dybde | 88 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |









