Artikel nr:
66634
LED Spotlight
Launcher
3000K 276lm 230V 4,5W Hvid/Krom
3000K 276lm 230V 4,5W Hvid/Krom
267,00 kr.*
139,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Ensartet, blød rumbelysning med lav blænding
- Lysretningen kan nemt indstilles individuelt ved hjælp af de bevægelige spothoveder
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
LED Spotlight Launcher 3000K 276lm 230V 4,5W Hvid/Krom
Die Spotlights der Serie Launcher eröffnen vielfältige Einsatzmöglichkeiten und fügen sich mit ihrem stylischen Design nahtlos in jede Wohnsituation ein. Die Farbkombination aus mattem Weiß und poliertem Chrom sowie die großflächigen Spots machen sie zu modernen Hinguckern. Die fest verbauten LED-Leuchtmittel punkten mit ihrer Energieeffizienz und einer langen Lebensdauer.
- Ensartet, blød rumbelysning med lav blænding
- Lysretningen kan nemt indstilles individuelt ved hjælp af de bevægelige spothoveder
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 140 x B: 80 x T: 98 mm |
| Gewicht_netto | 422 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Hvid, Krom |
| Materiale | Metal |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Vægmontering |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 276 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 413 lm |
| Strålevinkel | 110 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 36 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, armaturet skal erstattes.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 5,6 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 22 mm |
| Transformer bredde | 41 mm |
| Transformer dybde | 50 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |









