Artikel nr:
94715
LED-pullertarmatur
Capea insektvenligt
IP44 500mm 2200K 6W 450lm 230V 98° Koksgrå Aluminium
IP44 500mm 2200K 6W 450lm 230V 98° Koksgrå Aluminium
542,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- Strålevinkel på 360° til bred belysning
LED-pullertarmatur Capea insektvenligt IP44 500mm 2200K 6W 450lm 230V 98° Koksgrå Aluminium
Pullertarmaturet Capea med en effekt på 6W skaber attraktive lyseffekter og øger sikkerheden ved at oplyse udendørsarealer. Den lamper indkørsler og stier jævnt og sikkert. Lamperne med solceller producerer varmt gyldent lys (2200 K) med en lav blå komponent. Ifølge undersøgelser tiltrækker varmt, langbølget lys generelt færre natlige insekter end køligt, hvidt lys. Det varme, gyldne lys skaber en behagelig atmosfære omkring huset.
- Farvetemperatur: 2.200 K - gyldent lys
- Guldlys – tiltrækker færre insekter og skaber en behagelig lysstemning rundt om huset
- Strålevinkel på 360° til bred belysning
- Pullertlampe til optimal belysning af stier
- Velegnet til udendørsbrug
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Hyggeligt og insektvenligt aftenlys
- LED-lyskilde medfølger
- Perfekt til belysning i indgangsområdet
- Den gyldne lysfarve sørger for en hyggelig atmosfære, på samme måde som ved stearinlys
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 500 x B: 130 x T: 172 mm |
| Gewicht_netto | 993 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Koksgrå |
| Materiale | Aluminium |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Nominel lysstrøm | 450 lm |
| Strålevinkel | 98 ° |
| Farvetemperatur område | Guld lys |
| Lysstrøm LED-Modul | 580 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 6 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 45 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP44.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 8 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























