LED-panel
Aviar
IP44 rund 220mm 13W 950lm 3000K Krom dæmpbar
IP44 rund 220mm 13W 950lm 3000K Krom dæmpbar
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- IP44 sprøjtevandsbeskyttet
- Med integreret LED-lyskilde
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
LED-panel Aviar IP44 rund 220mm 13W 950lm 3000K Krom dæmpbar
- IP44 sprøjtevandsbeskyttet
- Med integreret LED-lyskilde
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
- Ensartet rumbelysning baseret på nyeste LED-teknik
- Für den 230V-Direktanschluss
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 62 mm |
| Diameter | 220 mm |
| Gewicht_netto | 511 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Krom |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Væg- og loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Features | |
|---|---|
| Backlight | Backlight |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 950 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 1300 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 94 W |
| IP-beskyttelse | IP44 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 13 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 14 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























