Artikel nr:
93551
LED-møbelindbygningsspots
Micro Line Mini
35mm 2700K Krom
35mm 2700K Krom
769,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Set aus 5 Leuchten inklusive LED, 5x1 W
- Materiale: Alu
- Farve: Krom
LED-møbelindbygningsspots Micro Line Mini 35mm 2700K Krom
Die richtige Wahl für Vitrinen, Möbel & Co.: Das Möbel-Einbauleuchten-Set Micro Line Mini LED benötigt lediglich eine Einbautiefe von 20mm und sorgt insbesondere in kleinen Vitrinen und Schränken, dank der kleinen Abmessungen, für dekorative Effekte.
- Set aus 5 Leuchten inklusive LED, 5x1 W
- Materiale: Alu
- Farve: Krom
- Energibesparende LED-teknik (reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper)
- Lav mindste monteringsdybde på bare 20 mm
- Diameter: 35 mm
- Arbejdsspænding: 230 V
- Beskyttelsesklasse II
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Indbygningsdiameter | 30 mm |
| Indbygningsdybde | 20 mm |
| Hulrumsdybde | 5 mm |
| Gewicht_netto | 290 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Krom |
| Materiale | Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Montering på skab |
| Forbindelser | |
|---|---|
| Med stikforbinder | Med stikforbinder |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 95 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 110 lm |
| Strålevinkel | 65 ° |
| Lichtstaerke | 45 cd |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 12 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 1 W |
| Antal bestykning | 5x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Optagen effekt | 7,5 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformereffekt | 6 VA |
| Transformer højde | 23 mm |
| Transformer bredde | 38 mm |
| Transformer dybde | 80 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



















