Artikel nr:
70268
LED-lysbåndprofil
Duo 1m
Alu
Alu
118,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Alsidigt tilbehør til kabellægning og profilafslutninger
- Für Wand-, Decken- oder Eckmontage
- Inkl. kabelføring
LED-lysbåndprofil Duo 1m Alu
Duo Profil bietet innovative Möglichkeiten zur dekorativen Raumbeleuchtung mit LED-Strips. Je nach Bestückung entsteht eine konzentrierte Lichtkorona um das Profil oder ein dezentes Streiflicht auf der Wandfläche.
- Alsidigt tilbehør til kabellægning og profilafslutninger
- Für Wand-, Decken- oder Eckmontage
- Inkl. kabelføring
- Profilen kan afkortes efter behov.
- Valgfri diffusor for ensartet lysspredning
- Hochwertiges Doppel-T-Profil aus Aluminium mit eloxierter Oberfläche
- Aluminiumsprofil med køleeffekt til LED-strips
- Kan kombineres med YourLED- og MaxLED Strips
- Glem ikke: Medbestil de passende LED-strips med det samme!
- Tip: I kombination med overfladebehandlede strips kan Duo Profil af aluminium også anvendes på badeværelset.
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 40 x T: 20 mm |
| Længde | 1 m |
| Gewicht_netto | 279 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Farve | Alu |
| Materiale | Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Universal |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Teknologier | Tilbehør uden pærer |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
































