Artikel nr:
92948
LED-indbygningspanel
Areo
rund 80mm 5W 390lm 3000K Mat nikkel
rund 80mm 5W 390lm 3000K Mat nikkel
146,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
LED-indbygningspanel Areo rund 80mm 5W 390lm 3000K Mat nikkel
Das runde Areo LED-Panel mit einer Leistung von 5 Watt sorgt für eine gleichmäßige Raumausleuchtung. Der Rand in mattem Nickel ist besonders schmal, sodass er kaum auffällt. Die Leuchte besteht aus Kunststoff und ist damit besonders pflegeleicht. Zusätzlich lässt sie sich aufgrund des geringen Gewichts einfach montieren.
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
- Til 230 V-direktetilslutning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 80 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 10 mm |
| Indbygningsdiameter | 75 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 137 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat nikkel |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Nominel lysstrøm | 390 lm |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 500 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 5 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 54 W |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 5,5 W |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM_Zeichen.eps |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |





















