Artikel nr:
92950
LED-indbygningspanel
Areo
kantet 120x120mm 7,5W 460lm 3000K Mat hvid
kantet 120x120mm 7,5W 460lm 3000K Mat hvid
203,00 kr.*
94,99 kr.*
inkl. moms
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
LED-indbygningspanel Areo kantet 120x120mm 7,5W 460lm 3000K Mat hvid
Das eckige Areo LED-Panel mit einer Leistung von 8 Watt sorgt für eine gleichmäßige Raumausleuchtung. Der weiß matte Rand ist besonders schmal, sodass er kaum auffällt. Die Leuchte besteht aus Kunststoff und ist damit besonders pflegeleicht. Zusätzlich lässt sie sich aufgrund des geringen Gewichts einfach montieren.
- Kompletsæt inkl. panel, ledning og fastgørelsesmateriale
- Satineret plastafdækning sikrer en fin lysspredning
- Geringe Mindesteinbautiefe von nur 35mm
- Til 230 V-direktetilslutning
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 10 x B: 120 x T: 120 mm |
| Einbauöffnung__Breite_x_Tiefe | 105 x 105 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 217 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | kantet |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | F |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 460 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 720 lm |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Svarer til glødelampe | 55 W |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 7,5 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 9 W |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















