LED-indbygningsarmatur
Sæt med 3 styk svingbar
rund 90mm 50° 3x5W 3x460lm 230V 3000K Krom mat
rund 90mm 50° 3x5W 3x460lm 230V 3000K Krom mat
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- Sæt med 3 lamper
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
LED-indbygningsarmatur Sæt med 3 styk svingbar rund 90mm 50° 3x5W 3x460lm 230V 3000K Krom mat
- Med bevægelige spots for optimal belysning
- Sæt med 3 lamper
- LED-lyskilde medfølger (indbygget)
- Farvetemperatur: 3000 K - varmhvid
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 35 mm |
| Hulrumsdybde | 20 mm |
| Gewicht_netto | 209 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Krom mat |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | Missing |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 460 lm |
| Lysstrøm LED-Modul | 515 lm |
| Strålevinkel | 41 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Drejeområde | 50 ° |
| Svarer til glødelampe | 43 W |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 5 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet.|5 Udstyret kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Optagen effekt | 5 W |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 8 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM-Zeichen |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



























