Artikel nr:
92339
LED-indbygningsarmatur
Nova GU10 Flat stiv
IP44 3x4,9W 3x550lm 230V 4000K Mat sort
IP44 3x4,9W 3x550lm 230V 4000K Mat sort
312,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Sæt bestående af 3 lys inklusive LED-modul
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
LED-indbygningsarmatur Nova GU10 Flat stiv IP44 3x4,9W 3x550lm 230V 4000K Mat sort
Mat sort Nova indbygningslamper i et praktisk sæt på 3 med 3x4,9 W imponerer ikke kun med deres tekniske funktioner, men også med deres flade GU10 Flat reflektor. Med en installationsdybde på kun 55 mm er de derfor ideelle til installation i flade nedhængte lofter. Takket være den høje IP44-beskyttelse er indbygningslamperne beskyttet mod vandsprøjt og kan også uden tøven installeres i badeværelser eller udendørs områder. Farvetemperaturen på 4000 K giver et funktionelt neutralt hvidt lys. Standardborehullets diameter på 68 mm gør det muligt at installere lamperne hurtigt og eftermontere dem fleksibelt. Robuste metalringe sikrer et udseende af høj kvalitet og garanterer langvarig brug.
- Sæt bestående af 3 lys inklusive LED-modul
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Velegnet til fugtige rum som f.eks. badeværelser takket være IP44-beskyttelsesklasse
- Højkvalitetsmaterialer til langvarig brug
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 78 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 55 mm |
| Hulrumsdybde | 40 mm |
| Gewicht_netto | 480 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat sort |
| Materiale | Plast, Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Nominel lysstrøm | 550 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Strålevinkel | 36 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| IP-beskyttelse | IP44-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,9 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |






















