Artikel nr:
92271
LED-indbygningsarmatur
Nova GU10 Flat drejeligt
3x4,9W 3x550lm 230V 2700K Mat hvid
3x4,9W 3x550lm 230V 2700K Mat hvid
340,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
LED-indbygningsarmatur Nova GU10 Flat drejeligt 3x4,9W 3x550lm 230V 2700K Mat hvid
Mat hvid Nova indbygningslamper i et praktisk sæt på 3 med 3x4,9 W imponerer ikke kun med deres tekniske funktioner, men også med deres flade GU10 Flat reflektor. Med en installationsdybde på kun 55 mm er de derfor ideelle til installation i flade nedhængte lofter. Farvetemperaturen på 2700 K giver et behageligt varmhvidt lys, som takket være drejefunktionen kan rettes præcis derhen, hvor der er brug for det. Standardborediameteren på 68 mm gør, at lamperne kan installeres hurtigt og eftermonteres fleksibelt. Robuste metalringe sikrer et udseende af høj kvalitet og garanterer langvarig brug.
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 84 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 55 mm |
| Hulrumsdybde | 40 mm |
| Gewicht_netto | 707 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast, Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (LED Module) | E |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 550 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Strålevinkel | 36 ° |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Drejeområde | 50 ° |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 4,9 W |
| Antal bestykning | 3x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |

























