LED-indbygningsarmatur
Cymbal Enkelt lysarmatur
IP44 rund 77mm Coin 6,7W 430lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
IP44 rund 77mm Coin 6,7W 430lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- dæmpbar
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
LED-indbygningsarmatur Cymbal Coin Enkelt lysarmatur IP44 rund 77mm Coin 6,7W 430lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
- dæmpbar
- IP-beskyttelse: IP44 - stænktæt
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Til 230 V-direktetilslutning
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 77 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 50 mm |
| Indbygningsdiameter | 70 mm |
| Indbygningsdybde | 70 mm |
| Hulrumsdybde | 55 mm |
| Gewicht_netto | 153 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | G |
| Energiforbrug | 7 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 80 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 75 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 30000 |
| Levetid | 30000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 430 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 38 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 6,3 W |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Svarer til glødelampe | 37 W |
| Sokkel/fatning | Coin |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | med dæmper R+C t.elektr.transf.+230 V-armaturer |
| Maks. effekt | max. 10 W |
| IP-beskyttelse | IP44-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 2 Lyskilden kan udskiftes af en el-installatør uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 7 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM_Zeichen.eps |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |




























