Artikel nr:
94948
LED-indbygningsarmatur
Base GU10 Flat drejeligt
4W 400lm 230V 2700K Jern børstet
4W 400lm 230V 2700K Jern børstet
102,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
- Farvetemperatur: 2700K - varm hvid
LED-indbygningsarmatur Base GU10 Flat drejeligt 4W 400lm 230V 2700K Jern børstet
Jern børstet LED indbygningslampe Base med 4W imponerer ikke kun med sine funktioner, men også med sin flade GU10 reflektor. Med en installationsdybde på kun 55 mm er den derfor ideel til installation i flade nedhængte lofter. Farvetemperaturen på 2700 K giver et behageligt varmhvidt lys, som takket være drejefunktionen kan rettes præcis derhen, hvor der er brug for det. Standardborediameteren på 68 mm gør, at lamperne kan installeres hurtigt og eftermonteres fleksibelt. Robuste metalringe sikrer et udseende af høj kvalitet og garanterer langvarig brug.
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
- Farvetemperatur: 2700K - varm hvid
- Højkvalitetsmaterialer til langvarig brug
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 55 mm |
| Hulrumsdybde | 40 mm |
| Gewicht_netto | 153 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Jern børstet |
| Materiale | Metal, Plast |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Energiforbrug | 4 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 400 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 36 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4 W |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Drejeområde | 20 ° |
| Svarer til glødelampe | 46 W |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |



















