Artikel nr:
92324
LED-indbygningsarmatur3-Step-Dim
Nova GU10 Flat drejeligt
4,9W 550lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
4,9W 550lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
162,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
- Kan dæmpes i 3 trin med standardmæssige lyskontakter
LED-indbygningsarmatur 3-Step-Dim Nova GU10 Flat drejeligt 4,9W 550lm 230V dæmpbar 2700K Mat hvid
Ud over sine tekniske funktioner er Mat hvid Nova indbygningslampe med 4,9 W særligt imponerende takket være sin flade GU10 Flat reflektor. Med en installationsdybde på kun 55 mm er den derfor ideel til installation i flade nedhængte lofter. Farvetemperaturen på 2700 K giver et behageligt varmhvidt lys, der takket være drejefunktionen kan rettes præcis derhen, hvor der er brug for det. Lysstyrken kan om nødvendigt dæmpes i 3 trin ved hjælp af en standard lyskontakt. Den integrerede hukommelsesfunktion gemmer det sidst valgte dæmpningsniveau, indtil næste gang lyset tændes. Standardborediameteren på 68 mm gør det muligt at indsætte lamperne hurtigt og eftermontere dem fleksibelt. Robuste metalringe sikrer et udseende af høj kvalitet og garanterer langvarig brug.
- Særligt flad GU10 Flat reflektor – ideel ved minimalt pladsbehov
- Enkel montering og eftermontering takket være borehulsdiameter i 68 mm standard
- Kan dæmpes i 3 trin med standardmæssige lyskontakter
- Memory-funktionen gemmer de senest anvendte trin frem til næste anvendelse
- Farvetemperatur: 2700K - varm hvid
- Højkvalitetsmaterialer til langvarig brug
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 84 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Indbygningsdybde | 55 mm |
| Hulrumsdybde | 40 mm |
| Gewicht_netto | 152 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Konstruktionsform lyskilde | Reflektor |
| Farve | Mat hvid |
| Materiale | Plast, Aluminium |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Loftsmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | E |
| Energiforbrug | 5 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 25000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 550 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 36 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpningsstyring | med normal kontakt 3 step-dæmpbar |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 4,9 W |
| Lysegenskaber | Inkluderer udskiftelig lyskilde |
| Drejeområde | 50 ° |
| Svarer til glødelampe | 62 W |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | drejning/tiltning |
| Dæmpbar | Ja |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 1 Lyskilden kan udskiftes af slutbrugeren uden vedvarende at beskadige lysarmaturet. |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


























