Artikel nr:
93788
LED-gulvindbygningsarmatur
LED-gulvindbygningsarmatur IP67 rund 110mm 2700K 1,2W 20lm 230V Rustfrit stål Metal
IP67 rund 110mm 2700K 1,2W 20lm 230V Rustfrit stål Metal
IP67 rund 110mm 2700K 1,2W 20lm 230V Rustfrit stål Metal
425,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Sæt med 1 lampe inklusive LED, 1x1,2 W
- Materiale: Metal / rustfrit stål
- Farve: Sort / rustfrit stål
LED-gulvindbygningsarmatur IP67 rund 110mm 2700K 1,2W 20lm 230V Rustfrit stål Metal
Modstandsdygtig i enhver henseende: Denne indbygningslampe af rustfrit stål er IP67-beskyttet, og velegnet til montering i tilgængelige udendørsarealer – Special Line Floor kan sagtens modstå en vægt på op til 500 kg.
- Sæt med 1 lampe inklusive LED, 1x1,2 W
- Materiale: Metal / rustfrit stål
- Farve: Sort / rustfrit stål
- Energibesparende LED-teknik (reducerer energiforbruget med op til 80% i forhold til klassiske glødelamper)
- Beskyttelsesklasse: IP67 – velegnet til vådrum og udendørsområder
- Diameter: 110 mm
- Arbejdsspænding: 230 V
- Farvetemperatur: 2700 K - varmhvid
- Den medfølgende diffusor har til formål at sprede lyset og modvirke forstyrrende blændinger
- Netledningen kan videresløjfes takket være to kabelgennemgange
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 110 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 132 mm |
| Indbygningsdiameter | 103 mm |
| Indbygningsdybde | 132 mm |
| Hulrumsdybde | 117 mm |
| Gewicht_netto | 516 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Rustfrit stål |
| Materiale | Metal |
| Rustfrit | Rustfrit |
| Montering | |
|---|---|
| Monteringssted anbefaling | Gulvmontering |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) (LED Module) | G |
| Levetid | |
|---|---|
| Levetid | 20000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Nominel lysstrøm | 20 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 120 ° |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Lysstrøm LED-Modul | 30 lm |
| Lichtstaerke | 17 cd |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 1,2 W |
| Lysegenskaber | Indbygget lyskilder (kan ikke udskiftes) |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP67.eps |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse I |
| Antal bestykning | 1x |
| Maks. belastbarhed | 500 kg |
| Kan udskiftes | 3 Lyskilden kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes.|6 Udstyret kan ikke udskiftes, lysarmaturet skal erstattes. |
| Optagen effekt | 2,1 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer højde | 32 mm |
| Transformer bredde | 27 mm |
| Transformer dybde | 54 mm |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| MM-tegn | MM_Zeichen.eps |
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |
























