Artikel nr:
28355
106,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Reflektor
- Lang levetid: 15.000 timer
LED Diamond Longneck GU10 51mm 2700K 3W 250lm 230V Diamond
Die Reflektorlampe mit einer Leistung von 3 Watt sorgt für gerichtetes Licht in Strahlern, Spots und Downlights. Der Lichtkegel setzt Deko und Einrichtungsgegenstände gezielt in Szene. Passend für handelsübliche GU10-Fassungen.
- Reflektor
- Lang levetid: 15.000 timer

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 80 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Gewicht_netto | 45 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Reflektor |
| Farve | Diamond |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 85 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 93 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 50000 |
| Levetid | 15000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 250 lm |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Farvegengivelsesindeks | > 80 Ra |
| Strålevinkel | 45 ° |
| Lichtstaerke | 450 cd |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | Nej |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | LED |
| Bestykning | 3 W |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |


















