Artikel nr:
92458
LED Coin
Nova
50mm Coin 2,8W 505lm 230V 4000K Klar
50mm Coin 2,8W 505lm 230V 4000K Klar
162,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- LED-modul med tilslutningsboks inkl. dobbelt-lynklemme til videresløjfning
- LED Nova Coin i energiklasse A
- ressourcebesparende takket være en lang levetid på 50.000 timer
LED Coin Nova 50mm Coin 2,8W 505lm 230V 4000K Klar
Læderet Nova Coin er den innovative produktløsning til energieffektiv og langtidsholdbar belysning. LED-modulet med energiklasse A imponerer især med sit betydeligt reducerede strømforbrug og er også skånsomt for pengepungen takket være de lavere energiomkostninger. Med et lysudbytte på 505 lm/2,8W og en lang levetid på op til 50.000 timer giver det et neutralt hvidt lys, der er særligt langtidsholdbart. Nova Coin kan også bruges i kombination med eksisterende belysningsinstallationer. Hvis der allerede er installeret indbyggede spotlights med en diameter på 51 mm, er det meget nemt at skifte til det økonomiske LED-modul. Den gamle lyskilde fjernes, Slim Coin tilsluttes uden brug af værktøj ved hjælp af quick-release clips, sættes i, og så er den færdig!
- LED-modul med tilslutningsboks inkl. dobbelt-lynklemme til videresløjfning
- LED Nova Coin i energiklasse A
- ressourcebesparende takket være en lang levetid på 50.000 timer
- Farvetemperatur: 4000 K - neutral hvid
- Indbygning er også mulig ved lave hulrumsdybder
- Arbejdsspænding: 230 V

| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 50 mm |
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 29 mm |
| Indbygningsdiameter | 68 mm |
| Gewicht_netto | 110 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Coin |
| Farve | Klar |
| Materiale | Plast |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse (spektrum A-G) | A |
| Energiforbrug | 3 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 98 % |
| Levetid | 50000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Nominel lysstrøm | 505 lm |
| Farvegengivelsesindeks | CRI80.eps Ra |
| Strålevinkel | 92 ° |
| Farvetemperatur område | Neutral hvid |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
| Lichtstaerke | 294 cd |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | ja |
| Bestykning | 2,8 W |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Svarer til glødelampe | 50 W |
| Sokkel/fatning | Coin |
| Teknologier | LED |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Nej |
| IP-beskyttelse | IP20 |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 1x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Optagen effekt | 2,8 W |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Transformer | |
|---|---|
| Skineffekt | 5,7 VA |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |















