Artikel nr:
83145
34,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Nem at skifte takket være G4-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk
Lavvoltshalogen G4 12V 2x374lm 2x20W 2900K dæmpbar Klar
Klein, kompakt und leistungsstark. 2 x 20 Watt Niedervolthalogen Stiftsockel G4 Klar 12 Volt - optimal für den Einsatz in kleinsten Leuchten oder Spotköpfen.
- Nem at skifte takket være G4-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk
- Lange Lebensdauer: 2000 h
- dæmpbar

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 33 mm |
| Diameter | 9 mm |
| Gewicht_netto | 2 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Stiftsokkel |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug | 20 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Lyskildens vedligeholdelsesfaktor 6.000 t. | 90 % |
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 85 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 8000 |
| Levetid | 2000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2900 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 374 lm |
| Farvegengivelsesindeks | 100 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | G4 |
| Teknologier | 12V Halogen |
| Bestykning | 20 W |
| Antal bestykning | 2x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 12 V |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |












