Artikel nr:
92112
Indbygningslampe
Sæt med 3 styk statisk
rund 90mm GU10 max. 3x10W 230V dæmpbar Hvid
rund 90mm GU10 max. 3x10W 230V dæmpbar Hvid
102,00 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
- Skaber en stemningsfuld atmosfære
- Sæt med 3 indbygningsringe
Indbygningslampe Sæt med 3 styk statisk rund 90mm GU10 max. 3x10W 230V dæmpbar Hvid
De stive ringe på indbygningslamperne Sæt med 3 styk i Hvid af plast er en ideel løsning til en fleksibel belysning. Den diskrete låsering passer perfekt til lampen og sørger for et harmonisk look. Til lyskilder med en diameter på 50 mm hhv. GU10 eller Paulmann LED-Coins.
- Glem ikke: Medbestil de passende lyskilder med det samme!
- Skaber en stemningsfuld atmosfære
- Sæt med 3 indbygningsringe
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 90 mm |
| Indbygningsdiameter | 60 mm |
| Indbygningsdybde | 90 mm |
| Hulrumsdybde | 75 mm |
| Gewicht_netto | 193 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Form | rund |
| Farve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Inklusive lyskilder | nej |
| Lysegenskaber | Uden lyskilder |
| Sokkel/fatning | GU10 |
| Teknologier | Tilbehør uden pærer |
| Justerbarhed | fast |
| Dæmpbar | Lysarmaturet kan dæmpes, dæmpningen er afhængig af, hvilken type lyskilde der anvendes. |
| Maks. effekt | max. 3x10 W |
| IP-beskyttelse | IP23-loftsmontering |
| Beskyttelsesklasse | Beskyttelsesklasse II |
| Antal bestykning | 3x |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |

























