Artikel nr:
80088
76,95 kr.*
inkl. moms
Klar til øjeblikkelig afsendelse, leveringstid 2-3 arbejdsdage
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk
Højvoltshalogen G9 230V 2x416lm 2x35W 2800K dæmpbar Klar
Diese G9 Hochvolthalogen Stiftsockellampen aus Glas mit 2x35W im 2er-Pack sind klein, kompakt und leistungsstark. Sie sind besonders gut für den Einsatz in kleinsten Leuchten oder Spotköpfen geeignet und schaffen eine einwandfreie und gleichmäßige Lichtverteilung.
- Nem at skifte takket være G9-sokkel
- Rumbelysning
- Kompakt og lysstærk
- Lange Lebensdauer: 2000 h

| Dimensioner | |
|---|---|
| Mål (højde x bredde x dybde) | H: 42 mm |
| Diameter | 13 mm |
| Gewicht_netto | 5 g |
| Design og materiale | |
|---|---|
| Konstruktionsform lyskilde | Stiftsokkel |
| Farve | Klar |
| Materiale | Glas |
| Energiforbrug | |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug | 35 kWh_1000h |
| Levetid | |
|---|---|
| Vedligeholdelsesfaktor i slutningen af nominel levetid | 75 % |
| Koblingscyklusser svigt før tid >= | 8000 |
| Levetid | 2000 h |
| Lysegenskaber | |
|---|---|
| Farvetemperatur | 2800 K |
| Farvetemperatur område | Varm hvid |
| Nominel lysstrøm | 416 lm |
| Farvegengivelsesindeks | > 90 Ra |
| Lampens egenskaber | |
|---|---|
| Dæmpbar | med dæmper R, L, C (univers. anvendel.) |
| Inklusive lyskilder | ja |
| Lysegenskaber | Lyskilder |
| Sokkel/fatning | G9 |
| Teknologier | 230V Halogen |
| Bestykning | 35 W |
| Antal bestykning | 2x |
| Kan udskiftes | 7 ikke berørt |
| Justerbarhed | fast |
| Spænding | 230 V |
| SLR_Spannungsart | AC 50 Hz |
| Tilbehør | |
|---|---|
| Fjernbetjening | nej |
| Etiketter | |
|---|---|
| WEEE-reg.-nr. | DE 39236390 |















